Antwort Jak kupic bilet PKP bez miejsca? Weitere Antworten – Jak dokupić miejsce w pociągu

Jak kupic bilet PKP bez miejsca?
Rezerwacje będzie można nabyć w kasach biletowych, a także poprzez stronę internetową intercity.pl. Co ważne, również od 4 czerwca br. PKP Intercity wprowadza nową funkcjonalność – poprzez stronę internetową można będzie nabyć rezerwację miejsca także na bilety kupione w innych kanałach sprzedaży.Jeśli wybierasz podróż pociągiem międzynarodowym zazwyczaj rezerwacja będzie Ci potrzebna, a jej cena to średnio 15 € (od 3 € do 132 €). Podczas wyprawy pociągiem nocnym, z miejscami do spania rezerwacja jest obowiązkowa. Zapłacisz za nią średnio 20 € (od 15 € do 155 €).W miarę wolnych miejsc w pociągu konduktor jest zobowiązany przydzielić miejsce zastępcze. Jeżeli nie ma wolnych miejsc i – pomimo posiadanej rezerwacji miejsca do siedzenia – podróż odbywana jest na stojąco, Podróżny może prosić konduktora o wydanie poświadczenia zaistniałej sytuacji.

Jak kupić bilet bez gwarancji miejsca : Klient nie ma możliwości zakupu biletu bez gwarancji miejsca do siedzenia. Oznacza to, że po wyprzedaniu wszystkich ogólnodostępnych miejsc siedzących, sprzedaż na dane połączenie zostaje zablokowana we wszystkich kanałach sprzedaży biletów.

Co zrobić gdy nie ma miejsca w pociągu

W miarę wolnych miejsc w pociągu konduktor jest zobowiązany przydzielić miejsce zastępcze. Jeżeli nie ma wolnych miejsc i – pomimo posiadanej rezerwacji miejsca do siedzenia – podróż odbywana jest na stojąco, Podróżny może prosić konduktora o wydanie poświadczenia zaistniałej sytuacji.

Czy można jechac pociągiem bez miejsca : 26 czerwca 2021 roku, zgodnie z przepisami prawa, zniesione zostaną limity zajętości miejsc w transporcie publicznym. W składach wagonowych PKP Intercity będzie teraz można podróżować również bez rezerwacji miejsca do siedzenia.

26 czerwca 2021 roku, zgodnie z przepisami prawa, zniesione zostaną limity zajętości miejsc w transporcie publicznym. W składach wagonowych PKP Intercity będzie teraz można podróżować również bez rezerwacji miejsca do siedzenia.

Poradnik pasażera. PKP Intercity zapewnia bezpieczne podróże podczas epidemii koronawirusa. 26 czerwca 2021 roku, zgodnie z przepisami prawa, zniesione zostały limity zajętości miejsc w transporcie publicznym.

Co gdy nie ma miejsc w pociągu

W miarę wolnych miejsc w pociągu konduktor jest zobowiązany przydzielić miejsce zastępcze. Jeżeli nie ma wolnych miejsc i – pomimo posiadanej rezerwacji miejsca do siedzenia – podróż odbywana jest na stojąco, Podróżny może prosić konduktora o wydanie poświadczenia zaistniałej sytuacji.Przy sprzedaży biletu, jeżeli w danym pociągu są wolne miejsca, podróżny otrzymuje bilet z rezerwacją miejsca, a jeśli wolnych miejsc nie ma – bilet bez gwarancji miejsca. W każdym z tych przypadków pobierane są należności taryfowe i ewentualnie opłata pokładowa, jeżeli na stacji jest czynna kasa biletowa.W miarę wolnych miejsc w pociągu konduktor jest zobowiązany przydzielić miejsce zastępcze. Jeżeli nie ma wolnych miejsc i – pomimo posiadanej rezerwacji miejsca do siedzenia – podróż odbywana jest na stojąco, Podróżny może prosić konduktora o wydanie poświadczenia zaistniałej sytuacji.

Rekompensatę za nieprzydzielenie miejsca do siedzenia możemy otrzymać w każdej kasie biletowej Spółki PKP Intercity, w ciągu dwóch miesięcy od daty zakończenia ważności biletu, pod warunkiem zwrócenia w kasie biletowej oryginału biletu wraz z wydanym poświadczeniem.

Czy można kupic miejsce stojace w pociągu : miejscówki. Zakup biletu bez gwarancji miejsca siedzącego cały czas jest możliwy na pociągi obsługiwane przez składy wagonowe i jak mówił nam Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity – przewoźnik nie planuje z tego zrezygnować.

Czy Intercity sprzedaje miejsca stojace : Ta zmiana sprawiła, że więcej podróżnych może jechać składem PKP Intercity. Spółka zaczęła bowiem na nowo sprzedawać bilety na miejsca stojące – czyli niedające gwarancji miejsca siedzącego.

Czy można jechać pociągiem IC bez miejsca

Pociągami TLK lub IC zestawionymi ze składów wagonowych możesz podróżować z rezerwacją miejsca lub bez niej. Jednak pamiętaj, że brak ważnego biletu na przejazd musisz zgłosić konduktowi przed wejściem do pociągu albo niezwłocznie po wejściu do niego.

W składach wagonowych PKP Intercity można podróżować również bez rezerwacji miejsca do siedzenia. Obowiązkowa rezerwacja miejsc obowiązuje w elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT), czyli pociągach obsługiwanych przez pojazdy Pendolino, Flirt lub Dart, a także w spalinowych zespołach trakcyjnych (SZT).W składach wagonowych PKP Intercity można podróżować również bez rezerwacji miejsca do siedzenia.

Co jeśli nie ma miejsc w pociągu : W miarę wolnych miejsc w pociągu konduktor jest zobowiązany przydzielić miejsce zastępcze. Jeżeli nie ma wolnych miejsc i – pomimo posiadanej rezerwacji miejsca do siedzenia – podróż odbywana jest na stojąco, Podróżny może prosić konduktora o wydanie poświadczenia zaistniałej sytuacji.