Antwort Czy można jechać IC bez miejscówki? Weitere Antworten – Czy w IC jest rezerwacja miejsc

Czy można jechać IC bez miejscówki?
Z graficznej rezerwacji miejsc pasażerowie mogą skorzystać podczas zakupu biletów na stronie internetowej przewoźnika lub kupując bilety poprzez aplikację mobilną PKP Intercity.Jeśli wybierasz podróż pociągiem międzynarodowym zazwyczaj rezerwacja będzie Ci potrzebna, a jej cena to średnio 15 € (od 3 € do 132 €). Podczas wyprawy pociągiem nocnym, z miejscami do spania rezerwacja jest obowiązkowa. Zapłacisz za nią średnio 20 € (od 15 € do 155 €).W miarę wolnych miejsc w pociągu konduktor jest zobowiązany przydzielić miejsce zastępcze. Jeżeli nie ma wolnych miejsc i – pomimo posiadanej rezerwacji miejsca do siedzenia – podróż odbywana jest na stojąco, Podróżny może prosić konduktora o wydanie poświadczenia zaistniałej sytuacji.

Jak dokupić miejscówkę w intercity : Rezerwacje będzie można nabyć w kasach biletowych, a także poprzez stronę internetową intercity.pl. Co ważne, również od 4 czerwca br. PKP Intercity wprowadza nową funkcjonalność – poprzez stronę internetową można będzie nabyć rezerwację miejsca także na bilety kupione w innych kanałach sprzedaży.

Jak kupic bilet na intercity jak nie ma miejsc

Da się, ale tylko przy przejazdach pociągami TLK i IC bez obowiązkowej rezerwacji miejsc. Wtedy można sobie kupić bilet bez gwarancji miejsca do siedzenia. Przez internet, w kasie albo u konduktora w pociągu – z dopłatą 20 zł.

Jak kupic bilet na Intercity jak nie ma miejsc : Da się, ale tylko przy przejazdach pociągami TLK i IC bez obowiązkowej rezerwacji miejsc. Wtedy można sobie kupić bilet bez gwarancji miejsca do siedzenia. Przez internet, w kasie albo u konduktora w pociągu – z dopłatą 20 zł.

Ta zmiana sprawiła, że więcej podróżnych może jechać składem PKP Intercity. Spółka zaczęła bowiem na nowo sprzedawać bilety na miejsca stojące – czyli niedające gwarancji miejsca siedzącego.

Od 27 września pasażerowie większości pociągów PKP Intercity nie muszą już płacić za miejscówkę, jeśli podróżują na podstawie odcinkowych biletów okresowych bądź biletów sieciowych. Innymi słowy, nie trzeba już wydać złotówki, by pobrać miejscówkę czy to do biletu miesięcznego, czy to np. do biletu weekendowego.

Jak sprawdzić wolne miejsca w pociągu IC

Planując podróż warto skorzystać z usługi prognozy frekwencji w pociągach oferowanej przez PKP Intercity dzięki której możemy sprawdzić ilość wolnych miejsc w pociągu przed zakupem biletu. Przewoźnik publikuje na stronie http://intercity.pl/pl/l/na-skróty/frekwencja.26 czerwca 2021 roku, zgodnie z przepisami prawa, zniesione zostaną limity zajętości miejsc w transporcie publicznym. W składach wagonowych PKP Intercity będzie teraz można podróżować również bez rezerwacji miejsca do siedzenia.W miarę wolnych miejsc w pociągu konduktor jest zobowiązany przydzielić miejsce zastępcze. Jeżeli nie ma wolnych miejsc i – pomimo posiadanej rezerwacji miejsca do siedzenia – podróż odbywana jest na stojąco, Podróżny może prosić konduktora o wydanie poświadczenia zaistniałej sytuacji.

Jeśli nie masz rezerwacji miejsca do siedzenia w pociągu TLK, IC bez obowiązkowej rezerwacji lub EIC, to możesz zająć wolne miejsce w klasie wagonu, w której masz bilet do czasu zgłoszenia się osoby z biletem i rezerwacją tego miejsca.

Czy intercity sprzedaje miejsca stojace : Ta zmiana sprawiła, że więcej podróżnych może jechać składem PKP Intercity. Spółka zaczęła bowiem na nowo sprzedawać bilety na miejsca stojące – czyli niedające gwarancji miejsca siedzącego.